نمونه کار سئو

ازدواج یزدی ها در سراشیبی کاهش با سرعت زیاد

asdasd


سرپرست اداره کل ثبت احوال استان یزد گفت: میزان عمومی ازدواج در استان یزد طی سال گذشته ۴/۸ در هزار نفر و میزان عمومی کل کشور عدد ۵/۷ واقعه ازدواج به ازای هر هزار نفر بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، مهدی مصدق با اشاره به اینکه ازدواج یزدی ها در سراشیبی کاهش با سرعت زیاد است اظهار داشت:  در سال ۱۴۰۲ تعداد پنج هزار و ۶۵۳ مورد ازدواج در استان به ثبت رسید، یعنی هر شبانه روز ۱۶ ازدواج، که از این تعداد، چهار هزار و ۴۰۳ رویداد شیرین ازدواج برای زوجینی به ثبت رسیده که برای نخستین بار ازدواج کرده اند.

وی افزود: سن سه هزار و ۹۱۳ زوجه و سه هزار و ۴۴۵ زوج هنگام ازدواج بین ۱۵ تا ۲۹ سال یعنی گروه سنی جوانان بوده است.

سرپرست اداره کل ثبت احوال درباره دلایل کاهش ازدواج تصریح کرد: علاوه بر مشکلات اقتصادی و تنگناهای معیشتی در دهه ۹۰، مهمترین عامل کاهش ازدواج را می توان کاهش جمعیت در معرض ازدواج دانست.

وی ادامه داد: افزایش تولدهای دهه ۶۰ باعث افزایش جمعیت در معرض ازدواج در دهه ۸۰ شده و پس از آن با کاهش جمعیت در سن ازدواج نمودار این رویداد در دهه ۹۰ کاهشی شده است.

مصدق اظهار داشت: میزان عمومی ازدواج در استان یزد در سال ۱۴۰۲ عدد ۴/۸ در هزار نفر و میزان عمومی کل کشور عدد ۵/۷ واقعه ازدواج به ازای هر هزار نفر بوده است.

وی سه عامل را به عنوان دلایل شیب تند کاهش ازدواج در استان نسبت به کشور برشمرد و گفت: تغییر در جمعیت در معرض ازدواج زودتر از میانگین کشوری، تاثیر مثبت سایر استانها بر میزان کشوری و جمعیت ساکن و مهاجر نیروی کار در استان.

سرپرست اداره کل ثبت احوال خاطرنشان ساخت: در سال گذشته میانگین سن پسران هنگام ازدواج ۲۹/۴ سال و میانگین سن دختران هنگام ازدواج ۲۴/۶ سال ثبت شده است.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا