کاخ سفید: اطلاعاتی درباره مکان اسرا در غزه نداریم


مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که برای آزادی اسرای صهیونیست در نوار غزه، به آتش‌بس بشردوستانه چند روزه نیاز است، نه چند ساعته.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید شامگاه دوشنبه گفت که آمریکا به کار برای آزادی صهیونیست‌های اسیرشده توسط حماس ادامه می‌دهد.

سالیوان طی نشست خبری در کاخ سفید توضیح داد: «ما برای آزادی گروگان‌ها در غزه، به آتش‌بس بشردوستانه چند روزه نیاز داریم. ما به گفتگو با اسرائیل در مورد اهمیت دستیابی به آتش‌بس تاکتیکی بشردوستانه ادامه می‌دهیم».

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وی با بیان اینکه آمریکا اطلاعات روشنی در مورد مکان و شرایط اسرای صهیونیست در غزه ندارد، افزود: «ما می‌خواهیم در چارچوب آزادی گروگان‌ها شاهد توقف‌های بشردوستانه چند روزه باشیم، نه چند ساعته».

این مقام آمریکایی تصریح کرد: «بیمارستان‌های غزه باید بتوانند برای ارائه مراقبت‌های پزشکی به بیماران فعالیت کنند. ما معتقدیم که آتش‌بس نباید تابع یک جدول زمانی دقیق باشد، بلکه باید به اهداف تأمین عبور و انتقال امن کمک‌ها دست یابد».

سالیوان درباره حملات گروه‌های مقاومت در غرب آسیا به پایگاه‌های اشغالگران آمریکایی در سوریه و عراق نیز گفت که به هرگونه حمله در منطقه پاسخ خواهند داد.

این در حالی است که دفتر اطلاع‌رسانی دولت در غزه اعلام کرد که شمار شهدای غزه تاکنون به ۱۱۲۴۰ نفر رسید که ۴۶۳۰ نفر از این شهدا کودک و ۳۱۳۰ نفر نیز زن هستند.

پایان پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا