سئو

محبی: به همه گفتیم در انتخابی استانی کشتی بگیرند، اما نیامدند

رئیس هیئت کشتی استان کرمانشاه گفت که پیش از مسابقات استانی به همه مدعیان گفته شد باید در این رقابت‌ها کشتی بگیرند اما هیچ‌کدام‌شان روی تشک نرفته‌اند.

محمدحسین محبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد عملکرد کشتی‌گیران کرمانشاهی در مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان آزاد که تنها یک عنوان سومی در 80 کیلوگرم برای این استان به همراه داشت، عنوان کرد: کل شرکت‌کننده‌ها در 5 وزن اول 80 نفر و در پنج وزن دوم 70 نفر بودند، یعنی کل نفراتی که در 10 وزن وزن‌کشی کردند از 160 نفر بیشتر نبودند، در حالی که زمانی ما مسابقه استانی را با حضور 400 – 500 کشتی‌گیر برگزار می‌کردیم. هیچ کدام از کشتی‌گیران شاخص‌مان مثل سبحان یاری، حامد رشیدی، شیروان و ارشک محبی و… اینجا کشتی نگرفتند، من باید چه کار کنم؟

وی در رابطه با اینکه آیا باتوجه به این غیبت، به این نفرات برای همراهی تیم کرمانشاه در مسابقات کشوری سهمیه داده خواهد شد؟، گفت: اینها غیبت کردند و در چرخه نمی‌آیند. مگر من می‌توانم برای کشتی‌گیری که در انتخابی استانی 4-5 دور کشتی گرفته و اول شده، بگویم بیا یک مسابقه دیگر هم بده؟ قبلاً به همه اعلام کردیم که بیایند و کشتی بگیرند و کسی جا نماند. بعد هیچ کدام‌ نیامدند.

نایب‌قهرمان پیشین کشتی جهان در خصوص اینکه چرا در کرمانشاه اینقدر استقبال از کشتی کم شده، اظهار داشت: همه جا همین است؛ تهران الان چند ملی‌پوش دارد؟ یونس امامی که اهل اطراف کرمانشاه است و تهرانی نیست، امیرعلی آذرپیرا هم دقیقه نود جایگزین کامران قاسم‌پور مصدوم شد. در تهران با 13 میلیون جمعیت مگر چند نفر سمت کشتی می‌آیند که کرمانشاه توقع داشته باشد؟ اینها علاقه ندارند، به خدا قسم اینقدر هما (محمدحسن محبی) بهشان زنگ می‌زند، ولی هرکدام یک بهانه می‌آورند. سبحان یاری قهرمان جوانان جهان شد، می‌گفت می‌خواهم بروم در قفس مبارزه کنم، آنقدر هما با خودش و با پدرش صحبت کرد که حیف است این را به تمرین بفرست تا بالاخره آمد. اینها دوست ندارند کار کنند. ما به برادرزاده‌های خودمان (شیروان و ارشک محبی) هم می‌گوییم گوش نمی‌دهند. تا خود فرد نخواهد، مربی، خانواده و رفقا کسی نمی‌تواند کاری پیش ببرد.

رئیس هیئت کشتی کرمانشاه افزود: کسی که مدعی است، حداقل باید توان 6 دقیقه کشتی گرفتن با قهرمان دنیا را داشته باشند، نه اینکه سر یکی دو دقیقه کم بیاورد، اینکه افتخار نیست. من بارها به اینها گفتم، به خداوندی خدا من و هما 15 سال تمام، شب که می‌خوابیدم دعا می‌کردیم صبح نشود چون از وقتی هوا روشن می‌شد تا تاریکی شب، باید کار و تمرین می‌کردیم. با آن همه زحمت، به هیچ جا هم نرسیدیم، آن همه تحریم و مسابقه نرفتن‌ها، در مقابل تلاشی که می‌کردیم، یک هزارم آنچه دل‌مان می‌ خواست اتفاق نیفتاد. سر تمرین هم که می‌آیند، صبح یک ساعت یک جا می‌نشینند و فقط با هم صحبت می‌کنند، کار نمی‌کنند و علاقمند نیستند.

محمدحسین محبی در پاسخ به این سؤال که به این ترتیب تیم کرمانشاه بدون نامدارانش در مسابقات کشوری شرکت خواهد کرد؟، گفت: جلسه داشتیم من گفتم موافقم همین نفراتی که در مسابقات استانی اول شدند، کشتی بگیرند. فکر می‌کنند اگر شیروان محبی قهرمان شود برای من شده؟ باید خودت علاقمند باشی، اینطور که فقط حرص و جوشش برای ما و خانواده می‌ماند. سبحان یاری و حامد رشیدی ظاهراً در لیگ کشتی داشتند، اما متأسفانه اصلاً نمی‌آیند به مربی بگویند کجا درگیرند تا ما لااقل در بخش‌نامه ذکر کنیم هر کسی در این اوزان اول شد باید بعدش با این آقایان کشتی بگیرد. حالا همینطور ماندیم که چه کار باید کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا