سئو

سردار فرحی: سال گذشته نزدیک به یک میلیارد دلار صادرات نظامی داشتیم/ با ۷ هزار شرکت در سراسر کشور در ارتباط هستیم

جانشین وزیر دفاع گفت: ما در حوزه‌های هواپیما سازی، کشتی سازی و سایر عرصه‌ها از دانش و فناوری موشکی که شهید طهرانی مقدم برای ما بدست آورده، بهره می‌بریم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، سردار مهدی فرحی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز (دوشنبه، 22 آبان ماه) در کنگره بزرگداشت شهید طهرانی مقدم که در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: این روزها قلب همه ما مسلمانان اندوهگین از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه است. امیدوارم ما بتوانیم با عقلانیت و درایت حق و باطل زمانه را تشخیص دهیم و با یزید زمانه مقابله کنیم.

 

وی با بیان اینکه امروز هم عاشورای دیگری را شاهدیم و در صحنه عمل حق و باطل دیگری با یکدیگر وارد نبرد شده اند، افزود: بنده توفیق داشته‌ام که چندین سال در خدمت شهید طهرانی مقدم در صنایع بوده‌ام، او با حمایت‌های جدی که داشت، فرصت‌های بسیاری خوبی برای ما ایجاد کرد.

سردار فرحی با اشاره به دوران همکاری خود با شهید طهرانی مقدم، خاطرنشان کرد: او قریب به 17 سال قبل، یک بار به صنایع دفاع آمد و با بیان صمیمی خود خطاب به من گفت که سید من موشک نقطه زن می‌خواهم، من پاسخ دادم که ما دانش این نوع موشک سازی را نداریم اما او اصرار زیادی نسبت به این موضوع داشت و کارهای مشترکی با یکدیگر داشتیم تا نهایت به این فناوری رسیدیم.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه شهید طهرانی مقدم از ابتدای کار خود به این فهم رسیده بود که باید صاحب قدرت و اقتدار نظامی شویم و در مقابل دشمنان وحشی توان ایستادگی داشته باشیم، تاکید کرد: علت این است که دنیا به رغم ظاهر شیک و زیبای از قانون جنگل تبعیت می‌کند؛ بنابراین، ما برای اینکه بتوانیم از استقلال خود صیانت کنیم باید مقتدر شویم.

وی افزود: شهید طهرانی مقدم اقتدار نظامی را با اقتدار بدست آورد. همه دستاوردهای نظامی ارزنده کشور را با خلق خوش خود به ملت ایران هدیه کرد به حمدالله ایران اسلامی امروز صدها طهرانی مقدم دارد.

سردار فرحی، گفت: امروز دستاوردهای شهید طهرانی مقدم معطوف به حوزه نظامی نبوده است، بلکه ما در حوزه های هواپیما سازی، کشتی سازی و سایر عرصه‌ها از دانش و فناوری موشکی که شهید برای ما بدست آورده، بهره می‌بریم.

وی ادامه داد: بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی یک روزی کشورهای دنیا به ما سیم خاردار هم نمی‌دادند، اما سال گذشته ما قریب به یک میلیارد دلار صادرات نظامی داشتیم.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با اشاره به دوران پهلوی و وابستگی دفاعی ایران در آن دوران، تاکید کرد: در دوران قبل از انقلاب، حقوق 40 هزار مستشار آمریکایی از کل حقوق ارتش شاهنشاهی بیشتر بود، اما ایران اسلامی امروز روی پای خود ایستاده است و در دنیا حرف های زیادی برای گفتن دارد.

وی ادامه داد: دیگر نه تنها در قطعه سازی بلکه امروز به سمتی حرکت می‌کنیم که خالق پیشرفته‌ترین محصولات و تجهیزاتی نظامی در دنیا خواهیم بود، امیدواریم این دستاوردها بتواند بیش از پیش اقتدار آفرین و بازدارنده باشد.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه امروز در وزارت دفاع با حدود 7 هزار شرکت در سراسر کشور در ارتباط هستیم که حدود 40 درصد از آن‌ها شرکت‌های دانش بنیان هستند، تاکید کرد: امروز مجموعه جوانان خدمت گذار و مخلص که در عرصه کشور پهناور جمهوری اسلامی ایران در حال همکاری با ما هستند از مجموع نیروهای وزارت دفاع بیشتر هستند و ما با بیش از صد هزار نفر در شرکت‌های دانش‌بنیان، شهرک‌های صنعتی، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری ارتباط فوق‌العاده‌ای داریم.

سردار فرحی گفت: امروز هم به لطف خدا در وزارت دفاع به سمت فناوری‌های نو و ارزشمند که به آن فناوری‌های هنجارشکن می‌گویند و فناوری‌های آینده‌ساز است و می‌تواند ما را در عرصه جنگ‌ فناوری‌ها و جنگهای نوین و ترکیبی بتواند موفق کند در حال شکل‌گیری است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا