دستور رئیس‌جمهور برای برخورد با گران‌فروشی یک سکوی داخلی


مرکز اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات از دستور رئیس‌جمهور برای برخورد با یک سکوی داخلی به‌علت گران‌فروشی خبر داد. تخلفی که به‌نظر می‌رسد در حوزه «محاسبه تعرفه ترافیک» اتفاق افتاده است.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، روابط عمومی وزارت ارتباطات در ویراستی از «برخورد با یک سکوی داخلی به‌علت گرانفروشی» خبر داد.

محمداحسان خرامید، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات در یک ویراست نوشت دولت در عین حمایت از سکوهای داخلی با هر گونه تخلف احتمالی آنان هم برخورد می‌کند. در پی گزارش «تخلف سنگین گرانفروشی» یکی از سکوهای داخلی، موضوع بررسی و تخلف محرز شد و رییس محترم جمهور پس از استحضار، «دستور استیفای فوری حقوق مردم و جبران خسارت را دادند».

وی بدون اشاره به مشخصات این سکو و تخلف آن، نوشت «جزییات به زودی اطلاع رسانی می‌شود».

اما طبق شنیده‌های خبرنگار فارس، سکوی داخلی که خرامید به آن اشاره کرده، یکی از پیام‌رسان‌های داخلی است که تخلف آن در «عدم رعایت قانون نحوه محاسبه تعرفه ترافیک داخلی» و به تبع آن «گران‌فروشی»محرز شده است.

لازم به ذکر است پیش از این وزیر ارتباطات گفته بود بر اساس مصوبه شورایعالی فضای مجازی، «تعرفه ترافیک سرویس‌های داخل کشور نیم بها و خدمات پایه کاربردی یک سوم تعرفه ترافیک خارجی است.»

پیام‌رسان‌های داخلی در دسته خدمات پایه کاربردی قرار دارند و تعرفه ترافیک در آن‌ها باید یک سوم محاسبه شود.

پایان پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا