سئو

خان‌محمدی: پرسپولیس نتوانسته غیبت بعضی از بازیکنانش را هضم کند/ سپاهان ترسو بازی کرد

بازیکن پیشین پرسپولیس می‌گوید سرخ‌پوشان هنوز نتوانسته‌اند غیبت بعضی بازیکنان خود را هضم کنند و این موضوع در عملکردشان تأثیرگذار بوده است.

حسن خان‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد شکست یک بر صفر پرسپولیس مقابل سپاهان در هفته دهم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: پرسپولیس در 15 دقیقه اول بازی خوب فشار آورد. سپاهان و پرسپولیس تفکرات خوبی برای این بازی داشتند اما ابزار دو تیم متفاوت بود. طبیعتاً با توجه به بازیکنانی که در اختیار سپاهان است این تیم ابزار بهتر و بیشتری دارد. بازیکنان مصدوم و غیبت ستاره‌های پرسپولیس باعث شد گل‌محمدی نتواند نقشه‌های دیگرش را در زمین پیاده کند. با این وجود با همین بازیکنان فعلی هم این امکان وجود داشت که استراتژی و نوع بازی را تغییر داد و شرایط را بهتر کرد.

وی افزود: مورایس سرمربی سپاهان با وجود مهره‌هایی که داشت ترسو بازی کرد. او به راحتی می‌توانست از بازیکنانی مانند عیسی آل‌کثیر در ترکیب خود بهره بگیرد؛ اما ترجیح داد نتیجه را حفظ کند. پرسپولیس نمایش بهتری داشت اما در چنین مسابقاتی ضربات ایستگاهی سرنوشت بازی را تعیین می‌کند. سپاهان هم در بازی چند موقعیت گلزنی داشت که توسط بیرانوند دفع شد یا تبدیل به گل نشد. انگار پرسپولیس هنوز نتوانسته غیبت و نبود بعضی بازیکنانش را هضم کند.

* اسدی خارج از پرسپولیس توانایی‌اش را بهتر نشان می‌دهد

بازیکن پیشین پرسپولیس با اشاره به گلزنی رضا اسدی که سابقه بازی در پرسپولیس را داشت، گفت: بعضی بازیکنان با وجود بازی خوب و توانایی که دارند نمی‌توانند خودشان را در استقلال و پرسپولیس جا بیندازند اما در جای دیگر خودشان را بهتر نشان می‌دهند. رضا اسدی بازیکن خیلی خوبی است و همان موقع که از پرسپولیس رفت، ناراحت شدم. شاید اگر به این بازیکن فرصت بیشتری می‌دادند او می‌توانست خودش را بیشتر نشان دهد. در استقلال و پرسپولیس شرایط همین است چرا که هواداران صبر نمی‌کنند و نباید از مربی و مدیر خیلی انتظار داشت. نمی‌دانم این خروج با تصمیم مربیان یا نگاه شخصی بازیکن بوده، اما می‌توانستند زمان بیشتری به این بازیکن بدهند. اسدی این فصل در سپاهان عملکرد فوق العاده‌ای داشته و در 11 مسابقه 9 گل به ثمر رسانده است.

خان‌محمدی با ارزیابی عملکرد دفاعی پرسپولیس، اظهار داشت: از وقتی که پرسپولیس پورعلی‌گنجی را از دست داد در عمق دفاع با مشکل مواجه شده است. حضور این مدافع باعث می‌شد عمق دفاع خیلی پوشش داده و به نحوی کار دفاع پرسپولیس جمع و جور شود. توانایی پورعلی گنجی در بازیسازی نسبت به گئورگی گولسیانی بیشتر است. همین موضوع تأثیرش را حین بازی پرسپولیس هم نشان می‌دهد. پورعلی‌گنجی می‌توانست به تیم ملی هم کمک کند. باید پرسپولیس از این اتفاق عبور کرد و با توجه به ابزارهای فعلی بهتر کارش را دنبال کند.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا مهدی ترابی و سروش رفیعی در این بازی عملکرد خوبی نداشتند و نتوانستند همانند بازیکن بزرگ در بازی بزرگ عمل کنند، گفت: سروش رفیعی هم مثل رضا اسدی بازیکن توانمندی است؛ اما نمی‌تواند بازی‌اش را در پرسپولیس ارائه کند. در مورد مهدی ترابی باید بگویم که او بازیکن خوبی است؛ اما بعد مصدومیت هنوز نتوانسته به آن نقطه ایده‌آل برسد.

* پرسپولیس نیاز به مهاجم دارد

بازیکن پیشین پرسپولیس در مورد غیبت نبیل باهویی در لیست سرخ‌پوشان، عنوان کرد: حتماً مدیران یا مربیان صلاحدیدی داشتند که این بازیکن را جذب کردند؛ اما نباید چنین بازیکنی را می‌گرفتند؛ البته ما کنار تیم نیستیم که بخواهیم درباره آنها قضاوت کنیم اما تیم درگیر رقابت‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا است و تیم نیاز به مهاجم دارد. اگر قرار است بازیکن خارجی بیاوریم در ترکیب ذخیره باشد یا در لیست جایی نداشته باشد بهتر است سراغ استعدادها و تیم‌های پایه برویم. اینکه به صورت ارزی هزینه کنیم و فرصت بازی به آنها نرسد خوب نیست هر چند باید تأکید کرد که در پرسپولیس و استقلال هواداران صبر نمی‌کنند.

* در فرهنگ هواداری فوتبال ایران صبری نیست

خان‌محمدی ادامه داد: بر خلاف فرهنگ رایج هواداری در کشور ما، در باشگاهی مانند بارسلونا خود هواداران خواسته‌اند که فعلاً به بازیکنان جوان فرصت داده شود تا در سال‌های آینده شرایط بهتری برای تیم فراهم شود. در آنجا به مربی و مدیر فرصت می‌دهند در کشور ما اینطور نیست که به چشم‌اندازها و فرصت به جوانان توجه کنند. در حال حاضر نگاهی به میانگین سنی تیم ملی داشته باشید. بعد از پایان نسل طلایی فعلی ما باید یک دوره خلا را تجربه کنیم تا همانند آنها را برای بازی‌های جام ملت‌ها و جام جهانی دوباره تربیت شود.

* شهاب زاهدی بازیکن طراز اول نیست

وی در مورد عملکرد شهاب زاهدی در پرسپولیس اظهار داشت: زاهدی بازیکن خوبی است اما طراز اول نیست. او پیش از این در پست پشت مهاجم بازی می‌کرد و چون پرسپولیس با کمبود مهاجم مواجه است، به ناچار زاهدی در پست مهاجم بازی می‌کند.

* تأثیر ناهماهنگی مدیران و مربیان پرسپولیس در عملکرد سرخ‌پوشان

پیشکسوت پرسپولیس درباره تأثیر گلایه‌های متعدد اعضای تیم در خروجی عملکرد سرخ‌پوشان چقدر تاثیر داشته است، گفت: عملکرد تیم‌ها به این بستگی دارد که چگونه بتوانند شرایط را مدیریت کنند. در واقع خروجی عملکرد به مثلث مدیریت، کادرفنی و بازیکنان ارتباط دارد. اگر ساز آنها هماهنگ نباشد و خوب تیم جمع  و جور نشود خروجی عملکرد هم مناسب نخواهد داشت. گاهی اوقات شاهد ناهماهنگی میان اعضای مثلث پرسپولیس (به ویژه بین مدیران و مربیان) هستیم. اینها باید مدیریت شود. نباید اجازه بدهند که این اختلاف نظرات رسانه‌ای شود یا در میان هواداران گسترش پیدا کند، چرا که منطقی و خوب نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا