سئو

حفره‌های امنیتی باعث شکسته شدن دیواره‌های پدافندی تل‌آویو شد/اسرائیل سانسور رسانه‌ای در داخل را پیش گرفته است/ دلایل حمله به بیمارستان‌های غزهکارشناس مسائل منطقه گفت: در داخل سرزمین‌های اشغالی دستگاه‌های امنیتی در حال سانسور رسانه‌ها هستند و به آنها ابلاغ شده که هیچگونه عکس یا فیلم و حتی اطلاعاتی در خصوص انهدام تسلیحات و تجهیزات مربوط به ماشین جنگی تل‌آویو نباید منتشر شود.

«سیدرضا صدرالحسینی» کارشناس مسائل منطقه با اشاره به آسیب‌پذیری سیستم‌های دفاعی اسرائیل و نفوذ مقاومت به اراضی اشغالی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا عنوان کرد: واقعیت امر این است که عملیات غافلگیر کننده مقاومت به گونه‌ای علیه رژیم صهیونیستی اجرا شد که حداقل هیچکدام از سنسورهای دفاعی و امنیتی اسرائیل تا سه ساعت اول زنگ خطر را به صدا در نیاوردند که این مسأله نشان‌دهنده وجود حفره‌های امنیتی در ساختار این رژیم است. نه تنها دستگاه اطلاعاتی بلکه ساختار امنیتی ارتش هم بر همین اساس دچار خطای محاسباتی شد که خروجی آن به وجود حفره‌های امنیتی مربوط است. این روند تا جایی ادامه پیدا کرد که فرمانده لشکر ۱۴۳ رژیم صهیونیستی که خط مقدم علیه غزه به شمار می‌رفت، کشته می‌شود .تمام این مسائل در حالی رخ می‌دهد که مقاومت تا عمق ۴۰ کیلومتری اراضی اشغالی پیش‌روی می‌کند.

وی ادامه داد: حالا این روند به جایی رسیده که با وجود ۱۵۰ سورتی پرواز و پهلوگیری هفت کشتی ۱۰ هزار تُنی مملو از تسلیحات و تجهیزات نظامی در بنادر رژیم صهیونیستی به انضمام پدافندهای هوایی مانند فلاخن داوود و گنبد آهنین که پیرامون غزه و در داخل تل اویو مستقر شده‌اند، صهیونیست‌ها باز هم نتوانستند کاری از پیش ببرند و مقاومت فلسطین توانست دیواره‌های پدافندی اسرائیل را بشکند و از آن عبور کند. امروز شرایط به صورتی است که در جغرافیایی با مساحت ۱۲۰ کیلومتر که از شمال غزه مورد هجوم اسرائیل قرار گرفته‌اند، هر روز بمباران و حملات هوایی تشدید می‌شود و ارتش رژیم صهیونیستی از تسلیحات ممنوعه مانند فسفر سفید، بمب‌های سنگرشکن و غیره علیه غزه و مقاومت فلسطین استفاده می‌کند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: این در حالی است که مقاومت در همین شرایط به مقابله با اسرائیل پرداخته اما باید متوجه بود که حالا تمرکز ارتش اسرائیل روی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی است. رژیم صهیونیستی بدون ارائه هیچ دلیل و مدرک مستند اعلام کرده که در زیر بیمارستان‌ها تونل‌های حفر شده توسط مقاومت وجود دارد و از سوی دیگر اعلام می‌کنند که اتاق فرمان مقاومت فلسطین دقیقاً در زیر این بیمارستان‌ها قرار دارد. از منظر دیگر می‌گویند فرماندهان مجروح مقاومت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بستری هستند که باید از بین بروند. اسرائیل در جای دیگر مدعی شده که بخش رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی مقاومت هم در زیر بیمارستان‌ها قرار گرفته و باید این اتاق فرمان رسانه‌ای هم از بین برود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تل‌آویو مدعی شده تمام عکس و فیلم‌هایی که علیه اسرائیل مخابره می‌شود دقیقاً از همین مراکز به بیرون درز پیدا می‌کند. این در حالیست که در داخل اسرائیل هم دستگاه‌های نظارتی و امنیتی در حال سانسور رسانه‌ها هستند و به آنها ابلاغ شده که هیچگونه عکس یا فیلم و حتی اطلاعاتی در خصوص انهدام تسلیحات و تجهیزات مربوط به ماشین جنگی اسرائیل نباید منتشر شود. حتی گفته شده که نباید میزان تلفات انسانی منتشر شود و به هر ترتیب نمی‌گذارند اطلاعات صحیح به بیرون درز کند. لذا تمام این مسائل نوعی استراتژی اسرائیل برای عدم انتشار اخبار صحیح داخلی را نشان می‌دهد که اخبار مربوط به بیمارستان‌ها هم از این نوع قلمداد می‌شود.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا