سئو

نسخه جدید برنامه Photos در iOS 18 امنیت بالاتری را ارائه خواهد داد

در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل (WWDC)، اپل نسخه جدید سیستم‌عامل خود یعنی iOS 18 را رونمایی کرد که شامل بازطراحی گسترده‌ای برای برنامه Photos بود. علاوه بر به‌روزرسانی‌های ظاهری، مقامات شرکت تاکید کردند که ویژگی‌های مربوط به افزایش امنیت نیز توسعه یافته‌اند.

اپل اعلام کرد که برنامه Photos به عنوان یکی از پرکاربردترین برنامه‌های این کمپانی، سالانه میزبانی پردازش حدود 3 تریلیون عکس و ویدیو را بر عهده دارد. با توجه به حساسیت و شخصی بودن بسیاری از این داده‌ها، ایمن‌سازی داده‌ها حائز اهمیت است.

در مصاحبه با سایت The National، مدیران اپل بیان کردند که نسخه جدید برنامه Photos فقط شامل تغییرات ظاهری نیست و اکنون برنامه‌های شخص ثالث در App Store قبل از دریافت اجازه دسترسی به تصاویر کاربران، تحت بررسی‌های دقیق‌تری برای تأیید رعایت اصول حریم خصوصی قرار می‌گیرند.

جان مک‌کورمک، رئیس بخش دوربین و تصاویر در اپل، گفت که این شرکت در راستای شفاف‌سازی، به کاربران اطلاع می‌دهد که یک برنامه از چه API‌هایی استفاده می‌کند تا دسترسی به عکس‌هایشان را درخواست کند.

مک‌کورمک همچنین به این نکته اشاره کرد که اگر هر برنامه‌ای درخواست دسترسی کامل به گالری تصاویر را کند، کاربر به راحتی می‌تواند یک دسته‌بندی خاص از عکس‌ها را برای دسترسی اختصاصی آن برنامه مشخص کند.

دلا هاف، مدیر بخش دوربین در تیم بازاریابی محصول اپل، نیز تأکید کرد که تنظیمات خودکار و سفارشی‌سازی براساس هوش مصنوعی، به تجربه شخصی‌تر هر کاربر در استفاده از برنامه کمک شایانی می‌کند.

آخرین مدل‌های آیفون مانند 15 پرو و 15 پرو مکس، از قابلیت‌های پردازنده خود برای راه‌اندازی ویژگی‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، در حالی که مدل‌های قدیمی‌تر ممکن است برای دسترسی به برخی امکانات، به پردازش ابری خصوصی اپل وابسته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا