سئو

جانی آیو در مورد همکاری با استیو جابز می‌گوید: پانزده سال شاد و شگفت‌انگیزترین دوران زندگی‌ام بودند

در دهه ۱۹۹۰، دنیای طراحی اپل تحت تأثیر یک تحول بنیادین قرار گرفت. «سر جانی آیو»، طراح انگلیسی الاصل که از سال ۱۹۹۲ در اپل فعالیت می‌کرد، در یک روز بهاری سال ۱۹۹۷ با شخصیتی کاریزماتیک و انقلابی مواجه شد که نهایتاً او را به رتبه یکی از تأثیرگذارترین طراحان صنعت فناوری بدل ساخت.

استیو جابز، مغز متفکر و یکی از بنیان‌گذاران اپل، پس از یک دوره نبودن در این شرکت، بازگشته بود تا میراث خود را بازیابی کند. دیدار آن‌‌ها نه تنها نقطه عطفی در حرفه و زندگی آنها بلکه در کل تاریخ مدرن فناوری بود. آیو و جابز سریعاً برای عقاید و نظرات خود زمینه مشترک پیدا کردند و این سرآغاز همکاری عمیق و بسیار نوآورانه‌ای شد که چهره صنعت الکترونیک را متحول کرد.

از نگاه آیو، سال‌های همکاری با جابز تجلی یک شکوفایی خلاق بود. با گذشت روزها، آن‌ها هر دو در استخراج و پروراندن ایده‌هایی که پیچیده و خلاقانه بودند، به تفاهمی همجوش پی بردند. جابز با ذهن منحصر به فرد خود، توانایی داشت که دنیای عمیق ایده‌های تکنولوژیکی را به گونه‌ای شیوا برای دیگران قابل درک کند. آن‌ها به‌منظور خلق محصولاتی که عمیقاً با زندگی مردم پیوند خورده و جذابیت ذاتی دارند، به کار هُم‌گریسته‌ای دست زدند.

سرانجام، جابز در سال 2011 دنیا را ترک کرد، عملاً پایه‌گذار تفکری بود که تا به امروز در اپل و درون آیو باقی مانده است. آیو، که اکنون به جایی فراتر از حدود اپل پیش رفته، پایه‌گذار مؤسسه خود “LoveFrom” شده، در گفتگویی تأثیرگذار با پادکست «Life in Seven Songs» اعتراف کرد که روزی نیست که به یاد استیو جابز و کارها و یادگیری‌های مشترک‌شان نباشد. از او به‌عنوان مرشد بزرگ و همبازی خلاق یاد می‌کند که فقدانش سایه سنگینی بر افکار او انداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا