نمونه کار سئو

مطالبات گندمکاران در اولین فرصت پرداخت شود

asdasd

گندمکاران با مشکلات معیشتی روبه‌رو هستند


دولت باید پول گندمکاران را حداقل در مدت دو هفته بعد از خرید تضمینی پرداخت کند ولی در سال های اخیر پول گندمکاران با تاخیر چندین ماهه پرداخت می شود و این در حالی است که گندمکاران با مشکلات معیشتی روبه‌رو هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گرگان، در کشت پاییزه سال گذشته، ۳۶۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گلستان زیر کشت گندم رفت و از ابتدای ماه خرداد کشاورزان کار برداشت گندم را شروع کردند. طبق گفته مسئولان جهادکشاورزی حدود یک میلیون تُن گندم برداشت می شود.

کشاورزان از دولت درخواست دارند مطالبات شان در اولین فرصت پرداخت شود ولی هر ساله با تأخیر یک تا چند ماهه پول گندم آنها پرداخت می شود. دولت باید بابت تأخیر چند ماهه خسارت دیرکرد گندمکاران را پرداخت کند.

اکثر کشاورزان که گندم کار هستند فقط با فروش گندم هزینه های زندگی شان را می پردازند که با دیر پراخت شدن مطالبات شان با مشکلات معیشتی روبه رو هستند.
سازمان جهاد کشاورزی بیشتر از این کشاورزان را دلسرد نکند و پیش از آغاز بارش‌های پاییزی چاره‌ای جهت پرداخت مطالبات آنها بیاندیشند. بسیاری از کشاورزان به بانک ها بدهکار هستند و نیاز است که مجلس جدید پیگیر مشکلات آنها باشد.
یک‌ کشاورز گندمکار در گفت وگو با ایلنا گفت: دولت هر ساله پول ما گندم کاران را به صورت قطره چکانی و طولانی مدت پرداخت می کند که ما واقعا دیگر از این وضعیت خسته شدیم. همه ما اقساط بانکی و … داریم.

محمد رحمتی ادامه داد: بنده ۱۵ هکتار گندم برداشت کردم  و از مسئولان می خواهم که پول ما گندمکاران را همین ماه پرداخت کند. ما از مسئولان مربوطه می خواهیم که به این موضوع مهم توجه داشته باشند و تمام مطالبات را طی یک مرحله پرداخت کنند.

وی اضافه کرد: چطور می شود که اگر ما دو قسط وام خود را دیر پراخت کنیم بانک از ما جریمه می گیرد ولی دولت چند ماه پول ما گندمکار را دیر پرداخت می کند و دیرکرد نمی پردازد.

وی بیان کرد: روز های اول خرید گندم صف ها بسیار طولانی بود و ساعت ها در صف بودیم که خوشبختانه این روز ها صف کمتر شده است. از مسئولان می خواهیم نظارت ها را بیشتر کنند.

وی گفت: در حال حاضر ما کشاورزان به علت نداشتن توانایی در بازپرداخت هزینه کاشت، داشت و برداشت به شدت تحت فشار هستیم. اگر دولت توانایی پرداخت مطالبات ما را ندارد اعلام کند که محصول مان گندم را در بازار آزاد به فروش برسانیم.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس هم در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: گلستان رتبه دوم تولید گندم را در کشور دارد و گندم مهمترین محصول کشاورزی و استراتژیک ‌کشور است. پاییز و زمستان سال گذشته بارندگی های بسیار خوبی در استان داشتیم.

رمضانعلی سنگدوینی ادامه داد: هفته گذشته به همراه مجمع نمایندگان گلستان یک جلسه با وزیر جهاد کشاورزی برای خرید جو و گندم داشتیم. دولت باید پول محصولات خرید تضمینی کشاورزان را مانند گندم، کلزا و جو را به موقع پرداخت کند.

وی بیان کرد: برداشت گندم در استان  از اویل خرداد شروع شده است و پیگیر هستیم که دولت پول گندم کشاورزان به موقع پرداخت کند که کشاورزان دچار مشکل نشوند.

وی افزود: بر اساس اعلام دستگاه‌های کشوری، پرداخت مطالبات گندمکاران تا چند روز آینده انجام خواهد شد. قیمت هر کیلو گرم گندم برای خرید تضمینی ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا