سئو

احتمالاً آیفون 16 از سنسور دوربین سامسونگ استفاده خواهد کرد.

طی چند سال گذشته، شرکت Samsung System LSI چندین سنسور دوربین عالی برای گوشی‌های هوشمند ساخته و این سنسورها را به برندهای مختلفی که گوشی‌های هوشمند را تولید می‌کنند، عرضه کرده است. اگرچه تا به حال از محصولات این شرکت در آیفون استفاده نشده بود، شرایط ممکن است در آیفون بعدی تغییر کند.

طبق گزارش جدید از رسانه کره‌ای The Elec، شرکت اپل احتمالاً در دوربین اصلی آیفون 16 از سنسور دوربین Samsung System LSI استفاده خواهد کرد. این نشریه ادعا می‌کند که شرکت اپل درحال انجام ارزیابی نهایی برای کیفیت سنسورهای تصویری این شرکت کره‌ای است.

دلایل استفاده شرکت اپل از حسگرهای سامسونگ در آیفون 16

طبق گزارش‌ها، اپل به دو دلیل اصلی تصمیم گرفته در دوربین آیفون 16 از حسگرهای سامسونگ به جای سونی استفاده کند. اولین دلیل، مشکلات قابلیت اطمینان حسگرهای تأمین‌کننده ژاپنی است که اپل اخیراً متوجه شده است. دومین دلیل نیز این است که سونی نتوانست به موقع حسگرهای دوربین موردنیاز آیفون 15 را به اپل تحویل دهد و این مشکل باعث شده که شرکت اپل در زمان عرضه این گوشی با مشکلاتی روبه‌رو شود.

سنسور سامسونگ و دوربین آیفون 16

اپل به‌طور قابل توجهی از سال گذشته از شرکت Samsung System LSI خواسته است تا سنسور دوربین برای آیفون 16 را توسعه دهد. این سنسور احتمالاً پشته‌ای با سه لایه ویفر دارد. هر لایه دارای یک عنصر متفاوت است، شامل دیودهای نوری، ترانزیستورها و مبدل آنالوگ به دیجیتال است. در مقابل، آیفون‌های قبلی و فعلی از سنسورهای دو لایه ویفر استفاده می‌کنند، یک لایه شامل فتودیود و ترانزیستور است و لایه دیگر شامل مبدل آنالوگ به دیجیتال است. استفاده از پشته سه لایه ویفر، تراکم پیکسلی بیشتری، کاهش نویز و اندازه کوچکتر پیکسل‌ها را به ارمغان می‌آورد.

اگر این گزارش درست باشد و استفاده از سنسور سامسونگ در آیفون 16 تأیید شود، احتمالاً شرکت اپل و سامسونگ در آیفون‌های آینده همکاری بیشتری خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا