مدافع زیست‌شناس لستر در الاتحاد!

بدون دیدگاه

رشد پُر سرعت فوتبال زنان در عربستان؛

اَشلی پِلیمیتِر نیجریه‌ای به تیم زنان الاتحاد پیوست.

به گزارش “ورزش سه”، مسابقات لیگ برتر فوتبال زنان در عربستان از حدود یک ماه دیگر یعنی ۱۳ اکتبر آغاز خواهد شد و برای نخستین بار این رقابت‌ها با پوشش زنده و مستقیم شبکه‌های تلویزیونی در این کشور همراه خواهد بود.

اما در راستای توسعه فوتبال زنان در عربستان، باشگاه الاتحاد با اشلی پِلمپیتِر نیجریه‌ای، قرارداد بسته است تا به عنوان مدافع در این تیم حضور داشته باشد. اشلی، 25 ساله، فوتبال را در ۸ سالگی از لستر سیتی شروع کرد و به مدت ۷ سال پیراهن لستر را به تن داشت. او در سال 2013 به تیم زیر 17 سال بیرمنگام سیتی پیوست و در ادامه، به تیم فوتبال دانشگاه کالیفرنیای جنوبی رفت تا در این دانشگاه هم تحصیل کند و هم به عنوان بازیکن حضور داشته باشد. او در طول مدت تحصیل خود بارها 

1925314

در ترکیب اصلی این تیم حضور داشت تا اینکه در سال 2017 به عنوان بخشی از تیمی که قهرمان مسابقات دانشگاهی کشور شده بود، به کاخ سفید دعوت شد.

اشلی پس از فارغ التحصیلی از زیست شناسی انسانی در سال 2020 به لستر سیتی بازگشت. شایان ذکر است که اشلی برای اولین بار در فوریه 2022 مقابل ساحل عاج در مسابقات انتخابی جام ملت های آفریقا زنان، در ترکیب نیجریه حضور داشت و سپس در جام جهانی زنان 2023 نقش موثری در بسته ماندن دروازه نیجریه در ۳ بازی داشت.

1925315
1925316

منبع ورزش سه
, ,

مطالب مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.