نمونه کار سئو

پیش‌بینی تولید ۱۲۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی در برنامه هفتم توسعه

asdasd


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نمایشگاه تخصصی اصفهان پلاست با حضور در غرفه شرکت پتروشیمی بندر امام با مدیرعامل این شرکت دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی پتروشیمی بندر امام، سپهدار انصاری نیک مدیرعامل این شرکت، در این دیدار با اشاره به ارزش محصولات پتروشیمی در کشور اظهار داشت: اگر یک تن پلیمر به صنایع تبدیلی تبدیل شود، حدود هزار شغل ایجاد می‌کند، در برنامه هفتم توسعه قرار است تولید صنایع پتروشیمی به بیش از ۱۲۰ میلیون تن برسد و اکنون این میزان حدود ۷۰ میلیون تن است، یعنی ۵۰ میلیون تن باید به ظرفیت تولیدات صنعت پتروشیمی اضافه شود.»

مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندر امام با پر اهمیت خواندن این موضوع، تصریح کرد: «افزایش تولیدات پلیمری در آینده کشور حدود ۵ میلیون تن پیش‌بینی می‌شود که لزوم قوانین حمایتی در سطح دولت و قانون‌گذاری جهت توسعه صنایع تبدیلی را می‌طلبد.»

نائب رئیس هیأت مدیره پتروشیمی بندر امام در ادامه عنوان کرد: کشور کره جنوبی پلیمرهای خود را از مسافتی که با کشتی ۳۰ روز حمل می‌شود به ترکیه می‌برد و ۵۰ دلار ارزان‌تر از ما می‌فروشد، چرا؟ چون توافق‌نامه بازرگانی با دولت ترکیه دارند. در حالیکه محصولات پلیمری ما ظرف دو روز به بازار ترکیه می‌رسند و کرایه کره جنوبی به ترکیه حدود ۶۰ دلار و ۴۰ روز دورتر از بازار مصرف است.»

انصاری نیک در پایان افزود: این‌ها مولفه‌هایی است که در سطح اقتصاد بین‌الملل و تجارت جهانی و موافقت‌نامه‌های بازرگانی که مجلس می‌تواند بر وزارت خارجه تکلیف کند قرار دارد. باید اتاق‌های بازرگانی توسعه روابط دهند و قوانین ایجاد کنند و بحث مبادلات ارزی را آسان‌تر کنند تا صنعت پلاستیک، صنایع پلمیر و صنایع تبدیلی توسعه یابند.

لازم به ذکر است در نخستین روز این نمایشگاه همچنین اعضای انجمن پلیمر و اتاق بازرگانی استان اصفهان و رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه با حضور در غرفه بندر امام با مدیرعامل این شرکت دیدار و گفت‌وگو کردند.

 انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا