سئو

معتمدی: دنیا به فجایع غیرانسانی غزه واکنش نشان نمی‌دهد

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی (ره) گفت: دنیا به فجایع غیرانسانی غزه واکنش نشان نمی‌دهد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، عبدالله معتمدی در نشست تشکیل کانون «آینده روشن» دانشگاه علامه‌طباطبائی با اشاره به بحران جنگ غزه گفت: اخباری که از جنگ و شرایط موجود در غزه می‌شنویم بسیار دردآور و غمناک است ولی دنیا به این جنگ و فجایع غیرانسانی که در آن اتفاق می‌افتد واکنشی نشان نمی‌دهد. امیدواریم که خداوند ظلم را به ظالمان برگرداند و ملت مظلوم فلسطین بتوانند از این جنگ نابرابر رهایی پیدا کنند. 

وی با بیان اینکه انسان‌های موفق ویژگی‌هایی دارد که باید به آنها توجه کرد، گفت: انسان اگر بخواهد در زندگی خود موفق باشد باید چند ویژگی داشته باشد که یکی از این ویژگی‌ها همت بلند است. افراد موفق بلندهمت‌ هستند و آرمان‌های بزرگی دارند. 

رئیس دانشگاه علامه‌طباطبائی ادامه داد: تلاش و فعالیت، ویژگی دیگر انسان‌های موفق است. هوش بالا به تنهایی کافی نیست چراکه گفته شده اگر کسی هوش متوسطی هم داشته باشد اما پشتکار و تلاش داشته باشد چه بسا موفق‌تر از فرد باهوش است. 

وی خطاب به دانشجویان تاکید کرد: اگر شما می‌خواهید به موفقیت دست پیدا کنید، تلاش، پشتکار، استفاده مفید از زمان، سبک زندگی، نظام ارزشی و دوستان از ویژگی‌ها و موضوعات جدی در این مسیر است.

در ادامه نشست حجت‌الاسلام اکبری اقدم گفت: هدف کانون آینده روشن، هم آینده را روشن دیدن و هم آینده روشن را با دستان خودمان ساختن است. رسیدن به آینده روشن مسیر پر پیج تابی دارد. ظرفیت رسانه‌ای که اکنون وجود دارد، مدام علیه کشور و نظام ما خبر پراکنی می‌کند و انگاره‌های ذهنی بر ضد ما می‌سازد و به د نبال ناامید کردن جوانان است ولی ما با امید، آینده بسیار خوبی خواهیم ساخت.

وی بیان کرد: هدف از این کانون و دورهم جمع شدن، شناسایی دانشجویان برتر دانشگاه، ارتباط گیری اثربخش و توانمندسازی یکدیگر، استفاده از ظرفیت‌های مجموعه، دانشگاه و دوستان است تا بتوانیم در این شبکه منشا کنشگری و فعالیت اثربخش نخبگانی در جامعه باشیم.

 مهدی واحدی، معاون دانشجویی دانشگاه علامه نیز در این نشست به دانشجویان گفت: دنیایی که امروز در آن زندگی می‌کنیم، دنیای است که به شدت بر فناوری متکی است. انسان در دنیای معاصر جهان را از  دریچه فناوری درک می‌کند؛ این ادارک جهان مبتنی  بر فناوری، آثاری در زندگی بشر مدرن گذاشته است. یکی از این آثار این است که جهان‌بینی و روابط اجتماعی انسان متاثر از فناوری می‌شود. 

وی ادامه داد: با فرایند صنعتی شدن و سپس اطلاعاتی شدن جوامع باعث شده است که علم تبدیل به اطلاعات شود و به اطلاعات به مانند کالا نگریسته می‌شود. یکی از بزرگترین خطرهایی که دانشمندان، دانشجویان و دانش دوستان را تهدید می‌کند این است که دانش ارزش ذاتی خود را از دست می‌دهد و به کالا تبدیل می‌شود و دانشگاه نیز به همین نسبت در مخاطره است که تبدیل به کالا شود. بنابراین مراقب باشیم در دنیای جدید که مبتنی بر فناوری است و معیار قضاوتش در باره دانش صرفا کارآمدی است، به دنبال علم  باشیم چراکه علم نوری در قلب طالب آن است. 

واحدی با اعلام اینکه در هفته اخیر آیین‌نامه‌ای تحت عنوان آیین‌نامه و شیوه‌نامه دانشجویان سرآمد به دانشگاه‌ها ابلاغ شد، افزود: بر اساس این آیین‌نامه، بین دو تا پنج درصد از دانشجویان هر دانشگاهی می‌توانند در ردیف دانشجویان سرآمد مانند سرآمد آموزشی، سرآمد فناوری، سرآمد فرهنگی، سرآمد هنری و … قرار گیرند. هرکدام از این سرآمدان نیز معیارها و شاخص‌هایی دارد و فضایی ایجاد می‌کند که دانشجویان و افراد فعال در عرصه‌های مختلف، تسهیلات مختلفی همچون تخفیف برای شهریه‌پردازان، امکان تغییر رشته در دانشگاه، انتقال به دانشگاه هم‌تراز، تحصیل در مقطع بالاتر بدون آزمون، دریافت کمک هزینه توانمندی آموزشی، قرار گرفتن دراولویت انتخاب به عنوان دستیار آموزشی استادان دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا