روزمرگی مانع بهره‌وری آموزش و پرورش شده است


وزیر آموزش و پرورش در همایش ملی آموزش و پرورش، ارتقای بهره‌وری، چالش‌ها، راهبردها و راهکارها گفت: روزمرگی یکی از چالش‌هایی است که مانع بهره‌وری ما شده است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، همایش ملی آموزش و پرورش، ارتقای بهره‌وری، چالش‌ها، راهبردها و راهکارها، امروز در اردوگاه بین‌المللی شهید باهنر تهران برگزار شد.

رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در این همایش اظهار کرد: روزمرگی یکی از چالش‌هایی است که مانع بهره‌وری ما شده است. مدیرخوب مدیری است که مانع را بر دارد و این بهره‌وری است.

وی با اشاره به مدیریت بخشی و موازی، گفت: روزی که وزیر آموزش و پرورش شدم، پیامم به کل آموزش و پرورش یک کلمه دو حرفی بود و آن هم  «یک» بود و گفتم ما یک نظام هستیم.

صحرایی تصریح کرد: آموزش و پرورش یک کل یکپارچه باید باشد و بهره‌وری کردن آموزش و پرورش، همدلی و همگرایی است؛ اولین چیزی که ما را بهره‌ور می‌کند، نگرش سیستمی و  هم‌افزایی است. تولید شوراها یعنی ضعف در فرایندهاست. اگر شبکه نشویم بهره‌ور نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه راهکار دیگر، تمرکز بر داشته‌هاست، گفت: آیا یک میلیون و 600 هزار بازنشسته ثروت کمی هستند؟ چه زمانی از تجارب آنها را جمع‌آوری کرده و  از آنها بهره مند شدیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آیین‌نامه مسیر رشد معلمی آماده شده است، افزود: در نظر دارم معلمان و پژوهشگران آن را ببیننند و اگر نکته ای هست، اعلام کند.

وی با بیان اینکه اگر یادگیرنده نشویم نمی‌توانیم یاددهنده خوبی باشیم، گفت: نکته بعدی خلاقیت است. تا کی می‌خواهیم بخشی از مسأله، به جای راه حل باشم.

این خبر در حال تکمیل است


دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا