نمونه کار سئو

رشد 25 درصدی تولید گل‌گاوزبان در مازندران

asdasd


مازندران با تولید 500 تن گل‌گاوزبان در سال جاری، در تولید این گیاه دارویی 25 درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشته و به‌عنوان قطب جدید تولید این گیاه دارویی در کشور شناخته‌ شده است.

به گزارش ایلنا،  بابک مؤمنی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اعلام این خبر گفت: کشاورزان پرتلاش مازندرانی با بهره‌گیری از دانش و تجربه خود و همچنین حمایت‌های جهاد کشاورزی، موفق به برداشت 500 تن از این محصول باکیفیت شدند که این رقم در مقایسه با سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه مازندران به‌عنوان یکی از مناطق مستعد کشت گل‌گاوزبان در کشور، نقش مهمی در تأمین نیاز داخلی و بخشی از صادرات این محصول به کشورهای دیگر ایفا می‌کند، افزود: در سال جاری شاهد افزایش سطح زیر کشت، عملکرد باغات و تنوع ارقام گل‌گاوزبان در استان بودیم که این امر در کنار شرایط آب و هوایی مناسب، منجر به تولید محصول باکیفیت و مرغوب شده است.

لازم به ذکر است: هم‌زمان با فصل پاییز، کاشت گل‌گاوزبان، یکی از مشهورترین گیاهان دارویی ایران، در مزارع و باغ‌های استان مازندران آغاز می‌شود. این گیاه دارویی خواص درمانی فراوانی دارد که ازجمله آن می‌توان به آرامش‌بخش بودن، ضد تشنج بودن و … اشاره کرد.

گل‌گاوزبان همچنین به‌عنوان یک دمنوش گیاهی محبوب در بین مردم ایران شناخته می‌شود. کشت گل‌گاوزبان در مازندران علاوه بر تأمین نیاز داخلی این گیاه دارویی، نقش مهمی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در مناطق روستایی این استان ایفا می‌کند.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا