نمونه کار سئو

تعیین حریم دریاچه سد درودزن و جلوگیری از ورود سموم کشاورزی به آب دریاچه

asdasd


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرودشت از تعیین حریم دریاچه سد درود زن و جلوگیری از ورود سموم کشاورزی به آب دریاچه خبر داد.

به گزارش  ایلنا، یوسف حسنی در اولین نشست  کارگروه ساماندهی فاضلاب در شهرستان مرودشت با بیان اینکه حریم دریاچه آب شرب سددرودزن توسط امورمنابع آب شهرستان وآب منطقه ای استان می بایست مشخص شود، گفت: این موضوع بسیار مهمی است که از سوی همه اعضای کارگروه مورد تاکید قرار گرفت.

وی ادامه داد: این موضوع جهت نظارت بهینه به دبیرخانه کارگروه اعلام می شود.آموزش کاهش مصرف کودوسموم شیمیایی و جلوگیری از مصرف سموم ممنوعه برای کشاورزان اطراف دریاچه توسط اداره جهادکشاورزی نیز از دیگر مباحثی است که مورد تاکید است.

این مقام مسوول اضافه کرد : تجاوز اراضی کشاورزی به حریم رودخانه ها و کشت و کار در مجاورت آبها و سدها به ویژه در منطقه کامفیروز و محدوده سد درود زن احتمال آلودگی آب و خاک را افزایش می دهد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مرودشت نسبت به ورود سموم کشاورزی و آفت کش ها و همچنین ورود پساب کودهای شیمیایی از مزارع به حریم رودخانه ها و سدها هشدار داد و گفت: متاسفانه بسیار دیده شده که در مناطقی از استان فارس که کشاورزی رونق بیشتر دارد عملا به حریم رودها و دریاچه ها تجاوز می شود و سموم کشاورزی مستقیم وارد محدوده ای می شود که آب شرب مردم از آن تامین می شود.

حسنی گفت: در این کارگروه بر تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب شهری وپیگیری لازم توسط اداره آبفا از طریق استان وساماندهی تانکرهای فاضلاب شهری تاکید و مقررشد در صورت عدم حصول نتیجه جهت ساماندهی فاضلاب‌های شهری از طریق مراجع قضایی اقدام قانونی صورت پذیرد. 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مرودشت در پایان با اشاره به اینکه موضوع فاضلاب وساماندهی آن در شهرستان در سال جاری با جدیت پیگیری خواهد شد خاطر نشان کرد: اراده مسوولان محیط زیست و عزم مدیران شهرستان بر این است که امسال موضوع مدیریت فاضلاب در این شهرستان بصورتی کارشناسی و اساسی اعمال شود و امید است با هم افزایی مدیران و کارشناسان و تعامل بین دستگاهی به این مهم دست یابیم.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا