نمونه کار سئو

بهره‌برداری از 180 طرح در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مرکزی

asdasd


مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی به اشاره به طرح‌هایی که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان به بهره‌برداری رسیده است، گفت: در بازه زمانی 3 سال گذشته، 180 طرح در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرشاد خوشنویسان در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه‌های استان مرکزی، افزود: سال 1400 تعداد 127 طرح صنعتی با اشتغالزایی 1830 نفر و سرمایه‌گذاری 20 هزار و 809 میلیارد ریال در محدوده شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مرکزی به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: سال 1401 تعداد 44 طرح صنعتی با اشتغالزایی 679 نفر و سرمایه‌گذاری 12 هزار و 812 میلیارد ریال و سال 1402 نیز تعداد 9 طرح صنعتی با اشتغالزایی 84 نفر و سرمایه‌گذاری 1436 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی اظهار داشت: تعداد قراردادهای واگذاری حق بهره‌برداری منعقد شده از سال 1400 تا پایان سال 1402 برای زمین صنعتی 482 فقره، 30 فقره زمین صنفی تولیدی و 13 فقره زمین خدماتی در نواحی و شهرک‌های صنعتی استان مرکزی است.

خوشنویسان به وسعت قراردادهای حق بهره‌برداری نیز اشاره داشته و تصریح کرد: مساحت قراردادهای حق بهره‌برداری در بازه زمانی ابتدای سال 1400 تا پایان سال 1402 حدود 221 هکتار زمین صنعتی، بیش از یک هکتار زمین صنفی تولیدی و بیش از یک هکتار زمین خدماتی است.

وی بیان داشت: فرایند واگذاری زمین به متقاضیان در شرکت شهرک‌های صنعتی در قالب سامانه خدمات الکترونیک و چارچوب پنجره واحد ملی به صورت مجازی از اوایل سال 1400 آغاز به کار کرده و توانسته است تاکنون باعث کاهش حجم تردد ارباب رجوع و سهولت بیشتر در فرایند واگذاری زمین شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی با بیان اینکه حمایت از طرح‌ها زمینه توسعه شهرک‌های صنعتی است، تأکید کرد: ارتقاء سطح کیفی و کمی صنایع کشور و رقابتی شدن محصولات تولیدی در بازارهای داخلی و خارجی بسیار ضروری است و در این راستا تدابیر لازم باید اندیشیده شود.

خوشنویسان ابراز داشت: امروز نیاز به نگرشی جامع و تفصیلی به تمامی فاکتورهای پیش‌برنده صنایع از جمله خدمات زیربنایی وجود دارد که اعمال سیاست توسعه‌ای در نواحی و شهرک‌های صنعتی در همین راستا است.

وی به تعداد واحدهای صنعتی که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مرکزی فعال هستند اشاره داشته و اضافه کرد: بیش از 1600 واحد صنعتی کوچک و بزرگ در 34 شهرک و ناحیه صنعتی این استان فعالیت می‌کنند.انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا