سئو

بررسی طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول در مجمع تشخیص پایان یافت

کار رسیدگی به طرح ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول در کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع تشخیص به پایان رسید و گزارش آن جهت تصویب نهایی به صحن مجمع می‌رود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور بررسی طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول، به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تشکیل جلسه داد.

 

در این جلسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع، بررسی طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیر منقول که برای تشخیص مصلحت مورد نظر مجلس شورای اسلامی به مجمع ارجاع شده، ادامه یافت.

بنابراین گزارش، تبصره های 8 و 10 ماده 10 طرح مذکور به عنوان دو مورد باقیمانده از موارد اختلافی میان مجلس و شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت که پس از تبادل نظر و شور اعضا و کارشناسان دستگاه ها، با اصلاحاتی مورد تصویب قرار گرفت.

در این جلسه علاوه بر اکثریت اعضای کمیسیون، وزیر دادگستری، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، معاون راهبردی قوه قضاییه، معاون حقوقی رئیس جمهور و معاون قوانین مجلس حضور داشتند.

بدین ترتیب کار رسیدگی به طرح مذکور در کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع به پایان رسید که گزارش آن جهت تصویب نهایی تقدیم صحن مجمع می‌گردد. لازم به ذکر است این طرح در هفت جلسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا