سئو

اقتدار در دوازدهمین سالگرد شهادت شهید حاج حسن طهرانی مقدم

نماهنگ “اقتدار” به مناسبت دوازدهمین سالگرد شهادت شهید حاج حسن طهرانی مقدم و به همت خبرگزاری تسنیم منتشر شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نماهنگ «اقتدار» به مناسبت دوازدهمین سالگرد شهادت شهید حاج حسن طهرانی مقدم با اجرای گروه سرود «نسیم رحمت» منتشر شد. این نماهنگ به همت گروه موسیقی سازمان رسانه‌ای خبرگزاری تسنیم تهیه شده است.

 

.

 

 

شهید حسن طهرانی‌مقدم یکی از پایه‌گذاران برنامه موشکی در سپاه پاسداران بود و به «پدر موشکی ایران» معروف است.

حسن طهرانی‌مقدم در 6 آبان 1338 در محله سرچشمه، تهران دیده به جهان گشود. وی که در اولین روزهای تشکیل سپاه پاسداران، به عضویت این نهاد درآمده بود، در دوران جنگ ایران و عراق، نخستین فرمانده توپخانه سپاه و بنیانگذار واحد توپخانه در سپاه بود. پس از آن شهید طهرانی‌مقدم مسئولیت واحد توپخانه را به حسن شفیع‌زاده واگذار کرد و به یگان موشکی سپاه پاسداران رفت و مسئولیت این یگان را برعهده گرفت. او همچنین در تشکیل و بنیان‌گذاری فرماندهی موشکی سپاه پاسداران تأثیرگذار بود.

این شهید والا مقام با پایان جنگ، وارد حوزه تحقیقات و توسعه فعالیت‌های موشکی در سپاه پاسداران شد و مسئولیت ریاست سازمان جهاد خودکفایی سپاه را برعهده گرفت. در دوران پس از جنگ ایران و عراق، طهرانی مقدم وظیفه مدیریت بر پروژه ساخت چند موشک را در واحد موشکی سپاه قبل از علیرضا یزدانی برعهده داشت.

شهید حسن طهرانی‌مقدم، در دو مقطع کاردانی و کارشناسی در رشته صنایع ریخته‌گری در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی مشغول به تحصیل بود و در مرحله نخست در سال 1369 مقطع کاردانی و در سال 1374 نیز کارشناسی را از این دانشگاه اخذ کرد.

امام خامنه‌ای پس از شهادت حاج حسن طهرانی‌مقدم او را «سردار عالی‌قدر، دانشمند برجسته و پارسای بی‌ادعا» خطاب کرد.

حسن طهرانی‌مقدم در 21 آبان‌ 1390 بر اثر انفجار زاغه مهمات در پادگان مدرس به درجه رفیع‌ شهادت رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا