نمونه کار سئو

افزایش شکایات پزشکی قانونی در بحث مهجوریت+فیلم

asdasd


مدیرکل پزشکی قانونی استان البرز گفت: آمار قصور پزشکی نسبت به سال گذشته تغییر زیادی نداشت اما در بحث مهجوریت و صدور گواهی از تصرف در اموال و حقوق مالی و غیر مالی بیش از ٢٠ تا ٣٠ درصد افزایش پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از البرز، ارتین کمالی در اولین نشست خبری اداره کل پزشکی قانونی البرز، اظهار کرد: با توجه به جمعیت استان و مهاجرپذیری اقوام و حضور اتباع، شرایطی ایجاد می‌شود که پزشکی قانونی با مراجعه بیشتر افراد روبرو است.

وی تصریح کرد: در مجموع ١٠ پزشک قانونی قطب در کشور داریم که ویژگی مهم آن آزمایشگاه ژنتیک است. این استان‌ها پاسخگوی مراجعات سایر استان‌های مجاور خود هستند و حدود ٣ تا ۴ استان را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. 

این متخصص پزشک قانونی با عنوان اینکه استان البرز از نظر تعداد پزشک متخصص فعال پزشکی قانونی جزو ۵ استان برتر کشور است، افزود: راه اندازی آزمایشگاه تشخیص ژنتیک بسیار بالاست و استان البرز از چنین آزمایشگاهی برخوردار نیست.

مدیرکل پزشکی قانونی استان البرز گفت: این استان دارای کریدور حمل و نقل کشوری است و این شرایط امکان وقوع حوادث ترافیک هوایی و زمینی را بالا برده است لذا پیگیر احداث سوله بحران هستیم. 

کمالی در ارتباط با سالن‌های تشریح پزشکی قانونی استان البرز اظهار داشت: علاوه بر آرامستان بهشت سکینه در باغستان کرج نیز سالن تشریح مجهز داریم. حتی قسمت تشریح عفونی در شرایطی مثل کرونا با سیستم استاندارد وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در هفته قوه قضاییه مرکز تملیکی پزشکی قانونی ماهدشت افتتاح می‌شود، گفت: بجز دو شهرستان چهارباغ و طالقان در همه شهرستان‌های البرز مرکز پزشک قانونی فعال داریم.  

مدیرکل پزشکی قانونی استان البرز در ارتباط با فعالیت پزشکان و پرسنل در این مجموعه گفت: تعداد همکاران به نسبت حجم کار، بسیار کم است. با توجه به چارت استاندارد حدود یک چهارم، نیرو داریم. هر یک نفر نیروی پرسنل، حجم کاری معادل ٢ تا ۴ نفر انجام می‌دهند. 

کمالی ادامه داد: کار در پزشک قانونی، طاقت فرساست. فقط ١٠ درصد فعالیت همکاران، کالبد شکافی است اما بخش عمده، معاینات و مشاورات روانشناسی و روانپزشکی است. کمیسیون های پزشکی و بحث مهجوریت و آزمایشگاهی دیگر فعالیت این مرکز است.

وی در ارتباط با پزشکان فعال در مراکز پزشکی قانونی استان، گفت: علاوه بر پزشکان متخصص پزشکی قانونی از پزشکان عمومی که دوره لازم دیده باشند در این مجموعه فعالیت دائم دارند. همچنین پزشکانی هستند که برای گذراندن طرح فعالیت دارند. 

کمالی در پاسخ به ایلنا در ارتباط با شکایات پزشکی گفت: آمار قصور پزشکی نسبت به سال گذشته تغییر زیادی نداشت اما در بحث مهجوریت و صدور گواهی از تصرف در اموال و حقوق مالی و غیر مالی بیش از ٢٠ تا ٣٠ درصد افزایش پیدا کرد و این موضوع می‌طلبد با فرهنگ سازی علاقه بین خانواده‌ها بیشتر شود چراکه مال و اموال، بیشتر از محبت بین خانواده‌ها ارزش ندارد. 

مدیر کل پزشکی قانونی البرز در ارتباط با حوادث دو ماه ابتدای سال جاری از ۴ به ١٠ نفر از افزایش ۱۵۰ درصدی حوادث ناشی از برق گرفتگی نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد.

کمالی ادامه داد: در همین مدت، ٨ درصد خودکشی کاهش پیدا کرد. مجروحان جاده ای ۴ درصد افزایش و در حادثه سوختگی در این مدت بیش از ۶۴ درصد کاهش داشتیم.

این پزشک متخصص پزشکی قانونی گفت: طی دو ماه گذشته ۶نفر غرق شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل تفاوتی وجود ندارد. اما با توجه به احتمال افزایش دما قطعا انتظار می‌رود آمار غرق شدگی افزایش پیدا کند. همچنین در بخش نزاع و درگیری در ۲ماه ابتدایی سال جاری ٨ درصد کاهش پیدا کرد. انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا